Home
ZolV
Zasoby

tytuł:  Ja chcę wzruszać


Ja chcę wzruszać

- Kiedy śpiewam gdzieś w Polsce, bardzo często się zdarza, że ktoś klepie mnie po ramieniu i mówi: "było cudownie". Nic z tego jednak nie wynika, nikt nie dzwoni, nie proponuje występów ani nagrań. Oczywiście przez to, że jestem znana przede wszystkim w Olsztynie, czuję niedosyt, bo poza tym dobrze mi się żyje. Jestem szczęśliwa, robię to, co kocham - powiedziała nam Krystyna Swiątecka, wokalistka z kabaretu "CZERWONY TULIPAN", wykonawczyni nastrojowych, lirycznych piosenek - wierszy Haliny Poświatowskiej, Jacka Kaczmarskiego, Danuty Sokołowskiej.


Jest taka jak jej piosenki-krucha, bardzo kobieca z kaskadą kręconych, miedzianorudych włosów spadających na ramiona, uśmiechnięta, ale wyciszona. Gdy pytam, jak się czuje na scenie obok dynamicznej, pełnej temperamentu, dominującej Ewy Cichockiej, drugiej gwiazdy TULIPANA, odpowiada - Bardzo dobrze, Ewa pomogła mi uwierzyć w siebie...TANIEC ŻYCIA
I FUTRO

Krystyna Świątecka muzyki uczyła się w olsztyńskiej WSP. Występowała w kabarecie NIEBO. Grała na flecie. Ponad 10 lat temu wyśpiewała Grand Prix Olsztyńskich Spotkań Zamkowych ŚPIEWAJMY POEZJĘ dwoma utworami pary Kaczmarski/ Gintrowski - "Bal u Pana Boga" i "Powrót". Nagród zebrała sporo - po udziale w targach estradowych OSET w Rzeszowie przyznano jej półroczne stypendium MKiS. - Wydałam te pieniądze na życie... - przyznaje. Uhonorował ją ZASP; w Łodzi w Ogólnopolskich Targach piosenki, gdzie zdobyła I nagrodę - dostała ... futro z nutrii.

W olsztyńskim teatrze wystąpiła w widowisku muzycznym, którego inspiracją było jedenaście obrazów norweskiego malarza ekspresjonalisty Edwarda Muncha. Na "Taniec życia" - tytuł widowiska i obrazu - złożyły się teksty Danuty Sokołowskiej, muzyka stefana Brzozowskiego, a oprawę choreograficzną przygotował Piotr Galiński. Skrócona wersja "Tańca" była pokazywana w telewizji i na przeglądzie w Rzeszowie, gdzie Krystyna Świątecka dostała indywidualną nagrodę ZASPu.

MIŁOŚĆ I RAJ

- Najważniejszą sprawą w życiu są uczucia, miłość - mówi Krystyna Świątecka - dlatego zrezygnowałam z buntowniczego repertuaru, niektórych piosenek Jacka Kaczmarskiego, które śpiewałam kiedyś.

Dzisiaj śpiewa "Powrót" - piękną balladę o poszukiwaniu raju, "Samotną"... - Nie mogłabym śpiewać piosenek, które nie wyrażałyby mnie, tego co jest we mnie. A poza tym ja chcę wzruszać - tłumaczy.

- Jestam szczęśliwa - opowiada o sobie - bo robię to, co kocham. Lubię Olsztyn i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie życia poza nim. Tutaj mieszka moje rodzeństwo i przyjaciele. ludzie bardzo mnie wzbogacają, bo są różni. Na szczęście na świecie żyją nie tylko same duże blondyny...

Zapytana o wakacyjne plany Krystyna Świątecka nie ukrywa radości, że w czerwcu jedzie z synem do Paryża. nad Sekwaną pracuje jej mąż i dzięki temu będą mogli wszycy razem pobyć jakiś czas we Francji. W czasie wakacji pojadą pod namiot na Mazury. Przedtem jednak spróbuje nas wzruszyć raz jeszcze - w sobotę 7 maja o godz. 18 wystąpi z recitalem na kameralnej scenie teatru im. S.Jaracza.

Gazeta Olsztyńska
Ewa MAZGAL
Artykuly
1997-lut-21 Mister Tulipan odkrywa Amerykę
1996-sie-09 Sanatorium psychiczne
1995-lis-23 Nie je, nie pije, a śpiewa i żyje...
1995-lis-16 Kołysanie, szczytowanie
1995-sie-31 Z olsztyńskiego księstwa do krakowskiego amfiteatru
1995-sie-16 Wieczór z "Czerwonym Tulipanem"
1995-lip-11 Artyści w górę - "Czerwony Tulipan" z kompaktem
1995-lip-11 Neptun docenił - "Czerwony Tulipan" z kompaktem
1995-cze-02 Dyskretny urok melancholii
1995-maj-12 Struny Stefana
1995-sty-25 POGADAJMY PRZY KAWIE z Ewą Cichocką
1994-sie-17 Olsztyński zamek jeszcze stoi
1994-sie-01 Do czterech razy Sztuka
1994-lip-01 Prowokacja poezją
1994-maj-06 Ja chcę wzruszać
1988-lis-17 Czerwony Tulipan rozkwitł w Łodzi
0001-sty-01 Przenieście nam stolicę do Olsztyna


Copyright © 2001 version 0.9pre1  Czas generowania strony: 0.013166 sekund